Genealogia z Pszczyny

gen

Niedzielna wyprawa do Pszczyny zaowocowała w końcu podjęciem serii GENEALOGIA utworzonej przez dariusz204. Rozwiązanie zagadek było dla nas świetną zabawą w nudne popołudnia. Jednakże aby odszukać już same skrzyneczki musieliśmy czekać dość długo.

Seria “Z genealogią za pan brat” jest nie tylko fajnym pdrewaniem się od rzeczywistości, ale również poznaniem własnej historii. Naszym zdaniem taka odświeżona lekcja historii powinna spodobać się nawet najbardziej opornym uczniom. 🙂

Cała zabawa polega na tym, aby za pomocą cioci Wikipedii odnajdywać daty urodzenia i śmierci odpowiednich królów, żon, dzieci, rodziców. Chociaż praca jest trochę żmudna dreszczyk emocji zawsze pojawia się przy wpisywaniu do GEOCHECKERA bo wyszukiwanie i wybieranie informacji trochę trwa.  Wszystko ma prostą ale fajną oprawę graficzną.

Niestety z naszej wycieczki nie mamy żadnych zdjęć bo prześladowała nas ulewa i zbyt skupialiśmy się na szybkim podjęciu pojemniczków. Właśnie! Jeżeli chodzi o same skrytki to niektóre są instyntowne, ale dwa sprawiły nam więcej problemów. Dodatkowo jeden został nieznaleziony 🙁 Może następnym razem nam się poszczęści!

Zachęcamy Wszystkich do zapoznania się z tą serią! Dziękujemy ownerowi za świetną zabawę i możliwość lepszego poznania Pszczyny! TFTC :)

Autor wpisu Wiola

Ta piękniejsza część ekipy. W większości dba o maskowanie i same pojemniki. Jak już coś wymyśli to wprowadza to w czyn i nie ma zmiłuj !

Dodaj komentarz