Księga Daedr skończona – Nareszcie !

daedr1

78 dni. Tyle czasu minęło od publikacji pierwszej skrytki do publikacji ostatniej.

Co tu dużo mówić. Sami nie mogliśmy się doczekać momentu zamknięcia tej serii. Jest ona dosyć specyficzna, a uniwersum z którego zaczerpnęliśmy na nią pomysł, jest raczej mało znane gronu keszerów. My, jednak tworząc rozmaite zagadki z którymi znalazcy muszą się mierzyć bawiliśmy się przednio :)

A jak to się w ogóle zaczęło ? Na początku była myśl. Myśl stała się słowem. A słowo stało się czynem. 😀
Otóż, wpadłem na pomysł że fajnie byłoby zrobić skrytkę w której szukający będzie musiał odbyć z kimś rozmowę, (tak jak w grach RPG) a zależnie od wybranych opcji dialogowych, odpowiedzi których udzielał rozmówca zmieniały się. Oczywiście realia są troszkę inne bo ostatecznie w rozmowie z Daedrami zawsze jest ta jedna dobra ścieżka na którą i tak prędzej czy później się trafi.
Jest to poniekąd ograniczenie narzucone przez samą skrytkę, gdyż keszer musi poznać koordy, oraz przez system rozmów któy jest całkiem prostą stronką w html’u.
Oczywiście nie każda z 16 zagadek opiera się na rozmowie. Baliśmy się że stanie się to powtarzalne, i zwyczajnie każda kolejna rozmowa ograniczy się do scrollowania strony w poszukiwaniu wersetu z koordami.

Tak więc zaczęliśmy trochę rozwijać temat rozmów. Kilka z nich na przykład będzie wymagała wybrania dobrej odpowiedzi aby pokazać koordynaty. Jest też jedna gadająca 🙂
Natomiast skrytki które nie mają rozmów wcale, wymagają zazwyczaj wygooglowanie odpowiedzi na kilka pytań dotyczących danego tematu, zdobycia liczby którą można znaleźć w innej zagadce, pozbierać liczby z GCCode niektórych skrytek, odszyfrować zakodowane koordy, ułożyć puzzle, przejść labirynt, zbadać mapę czy rozwiązać sudoku. Tak więc myślę że na monotonnie narzekać nie można.

Przygotowaliśmy nawet osiągnięcie, które można wstawić sobie na profil Geocachingowy. Z racji tego że bierzemy pod uwagę że często ktoś przyjeżdża z daleka na keszowanie, a może się zdarzyć że któraś skrytka będzie nie aktywna doszliśmy do wniosku że osiągnięcie przysługuje już od 13 odnalezionych skrytek. 🙂
A plany na przyszłość? Na razie raczej zagadkowych keszy prędko nie zrobimy. Oczywiście nie mówimy nie. 🙂 Póki co jednak jeśli coś założymy to zwykłego, tradycyjnego kesza. Myślimy też o evencie… ale na to przyjdzie pora 😀

Na koniec podaje parę przydatnych linków. Możliwe że komuś przyda się mapa. Wskazaliśmy na niej w przybliżeniu lokalizacje wszystkich keszy z serii, oraz parkingów gdzie można zostawić geowozidło :)

Wpis “Księga Daedr”

Mapa poszukwiacza Daedr

Autor wpisu Grzesio

Ta bardziej techniczna część zespołu. Serwisant IT, głównie planuje skrytki i dba o ich prezencje w internecie. Posiada prawo jazdy i geowozidło.

Dodaj komentarz